Drewniane place zabaw

Tytuł:Drewniane place zabaw

Głównym materiałem konstrukcyjnym naszych placów zabaw jest drewno. Jest to przyjazny, ekologiczny i naturalny materiał, który doskonale sprawdza się jako budulec urządzeń zabawowych. Plac zabaw drewniany – doskonale sprawdzi się w przestrzeni publicznej, czyli na przykład w parku, na osiedlu, w przedszkolu czy hotelu.

Dlaczego wybrać drewniany plac zabaw?

Ze swojego dzieciństwa na pewno pamiętamy metalowe, chłodne, nieprzyjazne place zabaw, z odpryskującą farbą i tak kompletnie nie pasujące do naturalnego otoczenia, w którym się znajdowały. Jedyną ich zaletą, a może i wadą była ich nieśmiertelność. Na szczęście to już przeszłość. Dzisiejsze drewniane place zabaw są bardzo przyjaznymi miejscami dla dzieci. Drewno jest ciepłe w dotyku. Dzięki temu dzieci nie marzną, gdy w chłodniejszą porę roku korzystają z huśtawki czy wspinają się po drabinkach.

Drewniany plac zabaw doskonale wkomponowuje się w naturalny krajobraz i potęguje poczucie integracji z naturą. Zarówno maluchy jak i starsze dzieci doskonale czują się w takim otoczeniu.

W naszej ofercie placów zabaw z drewna dla przestrzeni publicznych znajdują się:

 • zestawy zabawowe,
 • huśtawki i sprężynowce
 • piaskownice
 • pojazdy stacjonarne
 • domki
 • ścianki wspinaczkowe
 • pomosty
 • ścieżki zdrowia
 • elementy dodatkowe, takie jak: tablice do rysowania, obrzeża i płoty, drewniana konstrukcja do zabawy w kółko i krzyżyk, tablice ogłoszeniowe, ławki czy altany.

Jakie drewno stosujemy?

Wszystkie elementy zabawowe dla publicznych placów zabaw wykonujemy z dwóch rodzajów drewna:

 • Drewno sosnowe lite rdzeniowe
  Jest to drewno wykorzystywane w naszych placach zabaw w postaci okrągłych i półokrągłych elementów o średnicy 60-140 mm na przykład jako szczebelki drabinek, belki nośne. Stosujemy także drewno sosnowe lite rdzeniowe o przekroju kwadratowym 90×90 mm do konstrukcji zestawów zabawowych, huśtawek wahadłowych czy huśtawek wagowych dostępnych w wersji standard. Drewno o przekroju kwadratowym zabezpieczone jest dodatkowo o przebiegające wzdłuż belki żłobienie – fazę, która chroni przed powstawaniem naturalnych spękań drewna. Drewno poddawane jest impregnacji środkiem koloryzująco-grzybobójczym.
 • Drewno sosnowe klejone
  Jest to drewno powstałe na skutek klejenia cienkich desek zwanymi lamelami (3-5 lameli). Aby wzmocnić łączenia lamele zostają poddane frezowaniu klinowemu, które zazębia się ze sobą. Dodatkowo lamele pozbawione są dużych sęków, które mogłyby osłabić konstrukcje. Tego rodzaju drewno nie pęka oraz nie skręca się i jest wykorzystywane jako budulec w wersji lux naszych drewnianych placów zabaw dla dzieci. Drewno kryte jest specjalną lazurą o właściwościach koloryzująco-grzybobójczych.

Oczywiście wiele urządzeń nie może być zbudowanych jedynie z drewna, tak jak to jest w przypadku pojazdów, piaskownic, domków czy huśtawek. Aby urządzenia zabawowe na wykonanych przez nas placach były kolorowe, bezpieczne, wytrzymałe i przyjazne dla dzieci, stosujemy dodatkowe materiały, takie jak:

 • Włókno i blacha nierdzewna kwasoodporna – z nich wykonujemy ślizgi zjeżdżalni.
 • Guma wysokiej jakości do siedzisk huśtawek wahadłowych. Jest ona bardzo odporna na wpływ warunków pogodowych.
 • Płyta HDPE, z niej wykonane są dachy, burty wież itp. Jest to niezwykle kolorowe tworzywo sztuczne, którego zaletami jest niebywała odporność na mróz, deszcz czy słońce.

Dzięki połączeniu drewna z wymienionymi wyżej materiałami otrzymujemy naprawdę solidne i trwałe, a jednocześnie inspirujące dla dzieci urządzenia zabawowe.

Trwałość drewnianego placu zabaw dla dzieci

Niektórzy klienci obawiają się nietrwałości drewna, jako materiału konstrukcyjnego na place zabaw. Pragniemy jednak zapewnić, że przy obecnej technologii wykorzystywanej przy produkcji elementów na place zabaw, nie musimy martwić się wytrzymałością takiego drewna. Oczywiście niezbędna jest regularna konserwacja, ale drewno zachowuje swoje właściwości przez wiele lat.

W celu wydłużenia żywotności drewnianych konstrukcji montujemy je do podłoża za pomocą stalowych ocynkowanych kotew przymocowanych do betonowej masy. Takie rozwiązanie zapobiega nasiąkaniu drewna wilgocią z podłoża.

Jesteśmy żywo zainteresowani bezpieczeństwem dzieci korzystających z naszych urządzeń, dlatego przeprowadzamy coroczne kontrole placów zabaw. Każdy kto zamawia u nas drewniany plac zabaw może także skorzystać z przeglądów wykonywanych co 12 miesięcy. Usługa jest odpłatna.